VOORRONDES 2017
De eerste voorronde was op zondagmiddag 3 september, de tiende en tevens laatste op donderdagmiddag 5 oktober. Hieronder de namen van de deelnemers en het repertoire dat ze gezongen hebben en de samenstelling van de juryleden.

Om de diversiteit en objectiviteit zo groot mogelijk te houden, is per voorronde een nieuwe jury samengesteld. Alleen juryvoorzitter, Ben Lansink, was iedere voorronde aanwezig. Hij zorgde voor de continuïteit en waakte over de eensluidendheid met betrekking tot het beoordelen van de deelnemers.


1e zondag 3 september Leo Polakhuis Amsterdam
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Julia Scepanovic | Joke Prak | Jacco Minnaard
KANDIDATEN
Nien Besselink
Halve finalist | De bokken en de schapen (Jan Boerstoel / Frans Ehlhart)
Anita van der Donk | Amsterdam (Charles Azanavour / Henk Westbroek / Anty Bosch)
Rita Geerts | A night like this (Vince DeGiorgio / Jan van Wieringen / David Schreurs)
Joop Kalkhoff | Een bloesje van lichtblauwe zij (Jaap Valkhoff)
José Kraaij | In Amsterdam (Maggie MacNeal)
Joch Kuiken | Liefde van later (Jacques Brel / Gérard Jouannest / Lennaert Nijgh)
Fred van der Meij | O sole mio (Giovanni Capurro / Eduardo di Capua)
Nico Meijer | Het kleine café aan de haven (Pierre Kartner)
Corrie van den Oever & Ronald Samwel | This little light of mine (Harry Dixon Loes)
Jissy Severijn | Che farò senza Euridice (G.W. von Gluck)
Klaas Visscher | ’t Is weer voorbij die mooie zomer (Steve Goodman / Gerard Cox)
Ad Vriens | Yesterday, when I was young (Charles Aznavour / Herbert Kretzmer)
Anna Benjamins | Drie zomers lang (Cyril Assous / Gerrit den Braber)
Lya van Beersum Halve finalist | Where do you start (Johnny Mandel / Alan & Marilyn Bergman)


2e donderdag 7 september Het Mennistenerf Zaandam
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Cees Koldijk | Marian Dors
KANDIDATEN
Evelien van Leeuwen
| Lef (Jurriaan van Dongen)
Anita de Wit | Roosje mijn roosje (Jud Strunk / Gerrit den Braber)
Guido Lamm Halve finalist | Mooi (Maarten van Roozendaal)
Anja Leek Halve finalist | Amsterdam huilt (Kees Manders)
Inna Tishchenko Halve finalist | Mijn Kiev (Igor Shamo)
Jan Winkelaar | Op Straat / Streets of London (Ralph McTell / Guus Meeuwis)
Wil Gorres-Oudshoorn | De appels op de tafelsprei (Toon Hermans)
Jan Hakvoort | De Dievenwagen (Willem Munnik alias Willy Chanson)
Anne Wirix | Een arm om je heen (Henk Bokkinga / Jos Brink)
Carla Hopman Halve finalist | I could have danced all night (Alan Jay Lerner / Frederick Loewe)
Bertus van de Akker | Foto van vroeger (Udo Jürgens / Irma Holder / Joost Nuissl)
Anna Stoop Halve finalist | Liefste (Jesse) (Janis Ian / Martine Bijl)
Adriaan Bontenbal | Hij die geen lied zingen kan (Willem Gijssels / Emiel Hullebroeck)
Heleen Butijn Halve finalist | Herfst (Feico de Leeuw / Heleen Butijn)
Wout van der Gracht | Dunkelrote Rosen bring ich (Carl Millöcker / Richard Gené)


3e zondag 10 september Sint Jan Baptist Swalmen
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Marijon Luitjes | Celine Weerts
KANDIDATEN
John Habets
| Please release me (Eddie Miller / Robert Yount)
Hans Jager | La Montanara (Toni Ortelli)
Harry Zwanenberg | Tombe la neige (Salvatore Adamo)
Gerrie Gijsen | Se tu m’ami (Giovanni Battista Pergolesi)
Adriaan Dorresteijn | De Swalm (Adriaan Dorresteijn)
Chris van Goch Halve finalist | The wild rover (Ierse traditional)
Thijs Olijve | La Paloma (Sebastian Yradier / bewerking Freddy Quinn)
Jan Schijven | Una furtiva lagrima (Gaetano Donizetti)
Wim van de Ven Halve finalist | Laat me (Alice Dona / Sylvain Lebel / Herman Pieter de Boer)
Ruud Verhoef | Ik hou d’r zo van (Gerard Joling / J. Snowman / Tom Peters)
Erik Lathouwers | My Boy (Jean-Pierre Bourtayre / Claude François / Phil Counter / Bill Martin)
Piet Weijers | O sole mio (Eduardo di Capua
Stan Rotteveel Halve finalist | My way (Jacques Revaux / Paul Anka)
Margriet van Keeken & Anita Keunen | Belle nuit (Jacques Offenbach)
John van Os | Ol’ Man River (Jerome Kern / Oscar Hammerstein)


4e donderdag 14 september Verpleeghuis Vreugdehof Amsterdam
JURY Ben Lansink (voorzitter) | David Vos | Herman Link
KANDIDATEN
Wil Stravers
Halve finalist | Stars (Claude-Michel Schönberg / Alain Boublil)
Soewi Tuast | Tweedle Dee (Winfield Scott)
Ferry Verschuyl Halve finalist | The hungry years (Neil Sedaka / Howard Greenfield / Hal Linden)
Frederike Bruijn | Printemps qui commence (Camille Saint-Saëns)
Martina van de Boer | All of me
Ingejan Holslag Halve finalist | Largo al factotum (Gioacchino Rossini | versie Tom Manders (Dorus)
Marijke van Iperen | All the Way (Jimmy van Heusen / Sammy Cahn)
Wim van Lien | Blue Hawaii (Leo Robin / Ralph Rainger)
Karin Dokter | Autumn Leaves (Joseph Kosma / Johnny Mercer)
Joop van der Made | De afgekeurde woning (Henvo / Louis Noiret)
Tonny Bouwman | Jij bent daar (Jan Smit)
Sjaak Ranzijn | Ouwe Reus (Sjaak Ranzijn)
Gerda Bruining | Weary Blues (Hank Williams)
Bill Monsour Halve finalist | There is a garden (Leonard Bernstein)


5e zondag 17 september Evean Twiskehuis Amsterdam
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Julia Scepanovic | Abel de Lange | Hans Welle
KANDIDATEN
Emmy van Wensen | Cry me a river (Ella Fitzgerald)
Gerard Kerkhof | Tonight (David Bowie / Iggy Pop)
Ineke Retra | Edelweiss (uit de film/musical The Sound of Music) Richard Rodgers / Oscar Hammerstein)
Kees Groot | | Le Diable (Jacques Brel)
Trea van Leeuwen Halve finalist | Just an Illusion (Cees Tol / Thomas Tol / Jan Tuijp)
Simon Velleman | Waarom fluister ik je naam nog? (Nikos Ignatiadis / Benny Neyman)
Conny de Vries | Love Letters (Victor Young / Edward Heyman)
Elly Entius | Het huisje bij de brug (Bekend van Wies Cave)
Yvonne Kostanjevec | Flink zijn (Robert Long)
Fons Klaren | The Dutchman (Michael Peter Smit)
Rina Roepius Halve finalist | Zwarte Lola (Johnny Hoes)
Sara Suvaal Halve finalist | Good morning heartache (Irene Higginbotham / Ervin Drake / Dan Fisher)
Paul Herber Halve finalist | Bad Bad Leroy Brown (Jim Croce)
Wim Hoffenaar | Ave Maria (Vladimir Fyodorovich Vavilov)
Olga Bakker | Lieverd (Toon Hermans)
Vera Engel | Sabor a mi (Alvaro Carrillo)
John Spoel Halve finalist | Dat ene moment (André Hazes)


6e donderdag 21 september Randerode Apeldoorn
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Hannah Soepenberg | Vincent Henar
KANDIDATEN
Joke van Reen | Don’t cry for me Argentina (uit de musical & film Evita)
Willie van de Akker | Welcome to my world (Ray Winkler / John Hatchcock)
Klaas Koper | De glimlach van een kind (Jean Kluger / Daniel Vangarde / Gilles Thibaut / Jean Broussolle / Lodewijk Post)
Ineke van der Brugge & Carla van Hellenberg Hubar | Die Schwestern (Johannes Brahms)
Jan Elias Halve finalist | How do I stop loving you? (Artie Butler / Norman Martin)
Elly Spruyt Halve finalist | He"s funny that way (Neil Moret / Richard Whiting)
Gerda Klok | Da unten im Tale (Johannes Brahms)
Geert de Raad | Voor haar (Jake Holmes / Michel van der Plas)
Machteld Meijer | Flink zijn (Robert Long)
Luc Runderkamp Halve finalist | Romeo en Julio (Jules de Corte)
Tineke Koote | Stay with me till the morning (Wolfgang Amadeus Mozart / Elaine Cook)


7e zaterdag 23 september Woonzorgcentrum Wijndaelercentrum Den Haag
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Dick Schaar | Marijon Luitjes
KANDIDATEN
Milly Baroni Halve finalist | Vivat Vivaldi (Antonio Vivaldi / Milly Baroni)
Arris van der Bent | The Nearness of You (Hoagy Carmichael / Ned Washington)
Mary Boogaard | Que sera sera (Jay Livingstone / Ray Evans)
Nico van Essen | Hou me vast (Xander de Buisonjé / Axel Lindelauf)
Rita de Goeij | How Think of me (uit de musical Phantom of the Opera) (Andrew Lloyd Webber / Charles Hart / Richard Stilgoe)
Wil Lamers Halve finalist | Margootje (Harry Bannink / Annie M.G. Schmidt)
Marion Schmitz | The Rainbow Connection (uit de film The Muppet Movie) Paul Williams / Kenneth L. Ascher)
Daniël van Schoonderwoerd | Love will keep us alive (Paul Carrack / Jim Capaldi / Peter Vale)
Jeanne van Zundert | Als de liefde niet bestond zijn (Toon Hermans)
Paul de Jong | When I fall in love (Victor Young / Edward Heyman)
Aad van Duijn & Cornelia van Duijn-Hoep | Zilverdraden tussen ’t goud (E.E. Rexford / H.P. Danks / Kees Pruis)
Paula Devilée | Ik hou van jou (Peter van Asten / Richard de Bois)
John Alders | De glimlach van een kind (Jean Kluger / Daniel Vangarde / Gilles Thibaut / Jean Broussolle / Lodewijk Post (alias Gerrit den Braber)
Connie Kratz | L.O.V.E. (Milt Gabler / Bert Kaempfert)
Kees Wenneker | Het dorp (Jean Ferrat / Friso Wiegersma)
Bob Bullée Halve finalist | The World We Knew (Over and Over) (Bert Kaempfert / Herbert Rehbein / Carl Sigman)


8e donderdag 28 september Jaap van Praaghuis Purmerend
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Abel de Lange | Jeroen Kramer
KANDIDATEN
Jack Cross Halve finalist | I am I said (Neil Diamond)
Joop van Essen | When I fall in love (Victor Young / Edward Heyman)
Joop Laan | Ik wil gelukkig zijn (Hans May / Jacques van Tol)
Jan Piening | Lay down beside me (Don Williams)
Jo Rijsebrij | Niemand laat zijn eigen kind alleen (Willie Alberti / Renato Pagliari)
Rolf Sandmann | Let it be (John Lennon / Paul McCartney)
Margot Weesie | Une belle histoire (Michel Fugain / Pierre Delanoë)
Fenny Meijer | You’ve got a friend (Carole King)
Piet Uijtendaal | O sole mio (Eduardo di Capua / Giovanni Capurro)
Kelly ter Bruggen | I wanna be loved by you (Herbert Stothart / Hatty Ruby / Bert Kalmar)
Martin Döbelman | Als het golft (De Dijk)
Marijke Bruin  Halve finalist | Voltooid leven (Marijke Bruijn)
Adriaan Kok Halve finalist | Non ti scordar di me (Domenico Furnò / Ernesto De Curtis)
Meta de Weerd | Crazy on you (Ann Wilson / Nancy Wilson)
Frit van der Ven | Der Vogelfänger bin ich ja (uit de opera Die Zauberflöte) (Wolfgang Amadeus Mozart)


9e zondag 1 oktober Verpleeghuis De Venser Amsterdam
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Mike Ho Sam Sooi | Anita da C’hi (Anita Janssen)
KANDIDATEN
Margriet Callenbach
| Applaus alsjeblieft (Margriet Callenbach)
Peter Vonk | Wolgalied (uit de operette Der Zarewitsch) (Franz Léhar)
Ed Mols | Zolang als ik leef (Bart Herman)
Thea Neerings Halve finalist | What a difference a day made (Maria Grever / Stanley Adams)
Martin van der Ven | Weemoed van de Wester (Lars Boom / Martin van Dijk)
Erik Witteveen | Hun huisje lief en kleên (Jos Hoeck / Erik Witteveen)
Rita de Kimpe | Alfie (Burt Bacharach / Hal David)
Roel Mooij | Liefde (Les Reed / Barry Mason / Chris Reumer)
Hans Puts | Blue Moon (Richard Rodgers / Lorenz Hart)
Claudia Verhoeven | Dicitencello Vuie (Rodolfo Falvo / Enzo Fusco)
Henk Brouwer   | Als de liefde niet bestond (Toon Hermans)
Susan Zuiverloon | Avé Maria (Vladimir Fyodorovich Vavilov)
Anita van der Donk Halve finalist | In de nacht ben jij gekomen (John Collee / Jacques Herb)
Ed Huffenreuter | My tormented heart (Toselli"s Serenade) (Enrico Toselli / Edward Nelson Jr.)
Annie van Santen | Non, je ne regrette rien (Charles Dumont / Michel Vaucaire)


10e donderdag 5 oktober Leppehiem Akkrum
JURY Ben Lansink (voorzitter) | Simone Scheffer | Angelique Wardenier
KANDIDATEN
Aaltje Bouma
| Ik zou wel eens willen weten (Jules de Corte)
Wilma de Boer Halve finalist | Die Juliska aus Budapest (uit de operette Maske in Blau) (Fred Raymond / Heinz Hentschke / Günther Schwenn)
Lia van Hees Halve finalist | Cheek to cheek (Irving Berlin)
Marianne de Rijke Halve finalist | Zeur niet (Annie M.G. Schmidt / Harry Bannink)
Rinze Hoekstra | Wolgalied (uit de operette Der Zarewitsch) (Franz Léhar / Béla Jenbach / Heinz Reichert)
Roza Groot Halve finalist | Als de liefde niet bestond (Toon Hermans)
Klaas Landman | What kind of fool am I? (Leslie Bricusse / Anthony Newley)
Era Copier & Henk Roodbergen | Ameland (Era Copier / Henk Roodbergen)
Titia Di Tolve-van der Molen | L’amour est un oiseau rebelle (Habanera uit de opera Carmen) (Georges Bizet / Henri Meilhac / Ludovic Halévy)
Bert Tielemans | Het land van de toekomst (Jules de Corte)
Sip de Jong Halve finalist | Just Friends (John Klenner / Sam M. Lewis)



U kunt ons vinden op social media:

Voor meer informatie of specifieke vragen, neem contact op met Jos van Duijn.
 •  info@ouderensongfestival.nl
 •  telefoon: 020-6220183
Het ouderensongfestival is een activiteit van stichting JAM
Webmaster